یکی از انواع توری های فایبرگلاس می توان به  توری زیرگچی اشاره کرد، که برای مقاوم سازی سطوح گچی و سیمانی در سازه ها استفاده می­شوند. در این روش توری فایبرگلاس با ایجاد یک شبکه به هم پیوسته در داخل گچ کاری، استحکام آن را به شدت بالا می برد. از طرفی لایه های نازک از توری مش فایبرگلاس در گچکاری استفاده می شود.

با استفاده از توری فایبرگلاس برای تقویت گچ دیوار، تنش سیستم دیوار بتنی خارجی به طور یکنواخت پراکنده می شود. امروزه از توری فایبر گلاس گچی مارامو برای دیوارها، تقویت بافت طبیعی سنگ ، در صنایع سنگبری و کلیه سطوح قبل از عملیات بتن کاری و گچکاری استفاده می شود. مزیت توری فایبرگلاس زیر گچی در برابر توری های فلزی و قدیمی ، عدم زنگ زدگی و سبکی آن است.

ویژگی توری زیرگچی مارامو

توری زیرگچی در گرماژهای 45گرمی،75گرمی،160گرمی،200 گرمی و 135گرمی در موجود می باشد. توری زیر گچی مارامو دارای رنگ سفید بوده و به خط آبی، قرمز، مشکی در بسته بندی کارتن های تجاری به فروش می رسد.

مزایا استفاده از توری های فایبر گلاس زیر گچی

کاربردهای تورهای زیر گچی

نحوه اجرا توری زیرگچی

نحوه اجرا توری زیرگچی

ابتدا باید سطوح ساختمانی کامل تمیز و یکدست باشد و هر گونه ناخالصی از آن پاک شود.در مرحله بعد توری زیرگچی را نصب شود. که توری  به صورت عمودی در دیواره ها نصب شود و حتی امکان خواباندن و اجرا در سقف میباشد. پلاستر سیمانی یا گچ بر روی توری اعمال می گردد.

استفاده از توری مرغی در گچکاری

در سال ها ی گذشته از توری مرغی(توری فلزی)  برای مسلح کردن سطوح سیمانی و گچی استفاده می گردید، از لحاظ عملکرد توری مرغی به توری فایبرگلاس شباهت دارد.

از توری مرغی در گچ کاری و سیمانکاری ساختمان‌ها به کار برده می‌شود. همانند توری فایبرگلاس، این توری نیز می‌تواند به صاف بودن سطوح کمک کند و عایق خوبی باشد. اما قابلیت عایق بودن توری مرغی در مقایسه با توری فایبرگلاس مناسب نمی باشد.

جنس توری مرغی از آهن گالوانیزه می باشد، از آنجایی که  فلزات تمایل بسیار زیادی به واکنش با اکسیژن دارند.  لذا استفاده از توری مرغی باعث می‌شود که این توری با اکسیژن هوا و اکسیژن موجود در رطوبت واکنش دهند و فرسوده شوند.

در نهایت…….

یکی از با کیفیت ترین توری های مش فایبرگلاس در بازار کشور برند مارامو می باشد که علاوه بر استحکام بسیار بالا از خاصیت ارتجاعی و کششی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. توری مش فایبرگلاس با ایجاد یک شبکه به هم پیوسته و متصل در داخل گچ کاری سبب افزایش  استحکام گچ می شود. همچنین امکان استفاده از توری مش فایبرگلاس در گچکاری در لایه های نازک تر وجود دارد.

گروه صنعتی مارامو با دارا بودن بزرگترین انبار توری مش فایبرگلاس می باشد. با مراجعه به سایت پذیرا خدمات لازم به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول

  1. بهترین توری زیر گچی چه چشمه و گرماژ است؟

توری 3*3 با گرماژهای 45 و 65 گرم که مانع ترک خوردگی سازه می شود.

2. از مهمترین مزایای توری زیرگچی چیست؟

با توجه به نوع کاربردش باعث استحکام و انسجام ملات شده و استحکام و مقاومت سازه را بالا میبرد.

3. توری زیرگچی نام دیگر توری کنج است؟

به دلیل انعطاف پذیری که توری زیرگچی دارد برای کنج هم استفاده می شود و به دلیل انعطاف پذیری آن به راحتی در کنج دیوارها قرار می گیرد.

4.9/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *